KILKA SŁÓW O MNIE

Paweł-Marek-Strony-Internetowe-Sklepy-Woocommerce

Nazywam się Paweł Marek i właśnie jesteś na mojej stronie poświęconej tematyce tworzenia stron internetowych. Jeśli chcesz się czegoś więcej o mnie dowiedzieć, to właśnie tutaj opowiem ci trochę mojej historii.

Urodziłem się  w Czeladzi  i tam się wychowywałem. Odkąd pamiętam uwielbiałem sport i piłkę nożną. Postawiłem jednak na szkołę i wykształcenie. Ukończyłem Akademię Ekonomiczną w Katowicach

Miałem wyższe wykształcenie, ale nadal to nie było to czego szukałem w swoim życiu. Po prostu pracowałem rok tu rok tam, trochę jako sprzedawca, jako specjalista ds. sprzedaży etc – szukałem siebie.

Pamiętam czas kiedy zdobyłem tytuł mgr. Zarządzania Logistyką i moment gdy szukałem zatrudnienia w tym sektorze i usłyszane zdanie na rozmowie kwalifikacyjnej “może Pan zarobić u nas na początek 1600 PLN“. Od 20 roku życia pracowałem i myśl, że pracując jako specjalista sprzedaży zarabiałem 2 razy tyle co mi proponowali kompletnie nie podobała mi się.

O mnie 1

Wtedy pojawiły się pierwsze marzenia i myśli o pracy na własny rachunek, a najlepiej być szefem dla siebie…(ale co i jak to zrobić- jeszcze nie wiedziałem)

Powstał pomysł, aby wyjechać za granicę, dorobić się i wrócić do Polski.  Brzmiało nieźle co?

Pierwszy wybór padł na Niemcy, ale niestety nie poszło to tak jak miało pójść.  Wróciłem do Polski i szybko skorzystałem z pomocnej dłoni przyjaciela. W ten sposób wylądowałem w  UK.

Byłem w Anglii dwa lata i czas po pracy głównie spędzałem nad swoimi pierwszymi stronami związanymi z tzw. zarabianiem On- line.

Poznałem CMS WordPress, uczyłem się go dzień po dniu, miesiąc po miesiąc nabierałem co raz większego doświadczenia w tworzeniu stron internetowych.

To właśnie w tym okresie zrodziła się moja pasja do WordPress’a i tych wszystkich możliwości jakie Mnie, osobie bez wykształcenie informatycznego pozwolił na stworzenie pierwszej strony www.

Pamiętam doskonale momenty, kiedy na forach szukałem informacji co zrobić, aby coś wyglądało tak i tak. Były momenty gdzie nad zrozumieniem danego Slidera i mechanizmów związanych z poukładaniem kilku warstw na tym elemencie spędzałem po kilka dni 🙂

Tak to był też okres kiedy zacząłem pracować na Photoshopie i to dzięki temu programowi szybciej przyswoiłem zagadnienia związane z Warstwami na plikach graficznych.

W 2015 roku nastąpił u mnie przełom!

Postanowiłem wrócić do Polski i zacząć pracować na swój rachunek.  Plan był taki, że otwieram Działalność Gospodarczą i będę tworzył strony www oraz prowadził stronę na której będę dzielił się wiedzą z innymi.

Oczywiście życie ułożyło swoją historię 🙂

Od razu po powrocie do kraju pojawiła się szansa na przejęcie ciekawego projektu związanego z organizowaniem imprez dla singli. Oczywiście to był splot różnych okazji i okoliczności, które na dziś, nie żałuje i uważam, że to były dobre decyzje. 

Pierwsza impreza Are You Single? zorganizowałem we wrześniu 2016 roku i jeśli lubisz się dobrze bawić, jesteś tzw. Singlem/Singielką to zapraszam!

 
Często jestem na tych imprezach jako osoba prowadząca Event, więc bez problemu damy radę porozmawiać i dobrze się pobawić! w końcu jesteś na imprezie!- więcej o Are You Single?  Tutaj.

Pierwsza strona dla klienta rok 2017!

Pamiętam moment, kiedy ktoś mi zaufał i poprosił o stworzenie strony www. Jest to strona gabinetu psychoterapeutycznego www.energiazyciowa.pl, a efekt tych prac widać poniżej.

Portfolio-energia-zyciowa-Zestaw

Od kilku lat tworzę strony internetowe, dzielę się wiedzą i staram się wskazać drogę w temacie strony internetowe, osobom, które chcą mieć swoją pierwszą stronę www. To dzięki ostatnim projektom postanowiłem stworzyć tą stronę i wyjść z tym na świat, zobaczyć co się z tego urodzi, bo kto nie próbuje ten się nie rozwija, a wręcz po prostu się cofa!

Bardzo lubię współpracować z małymi firmami lub osobami które mają pasję, robią po prostu fajne rzeczy, a brakuje im wyjścia z tym na większą skalę jaką daje strona internetowa!

Dlatego cały czas działam w temacie tworzenia stron dla firm czy klientów indywidualnych i nie stanowi dla mnie problemu wykonanie sklepu WooCommerce, bloga, strony One page czy tzw. wizytówki. 

Więc jeśli nie czujesz się na siłach, nie masz czasu lub po prostu ochoty aby samemu wykonać stronę internetową, wystarczy że się ze mną skontaktujesz i kto wie być może to Ja wykonam dla Ciebie stronę www.

A co robię po godzinach ?

Być może się domyślasz, że pewnie coś związanego ze sportem. Dokładnie to obecnie biegam można powiedzieć, że bardziej niż rekreacyjnie, bo np. w tym roku 2019 chcę przebiec 1000 km.
W poprzedni roku dobiłem do 865 km.
Ale od razu napiszę biegam dla siebie, dla zdrowia i dla dobrego samopoczucia, a wyniki schodzą na dalszy plan. Bardzo lubię biegi survival, ala Spartan Race, ale jeszcze Trifect’y nie zrobiłem. Jeśli jeszcze nie próbowałeś\aś takich biegów to gorąco polecam!  Co jakiś czas ciągnie wilka do piłki nożnej i kto wie, być może za jakiś czas pogram gdzieś w tzw. Balę 🙂 Lubię również przeczytać coś dobrego i staram się czytać po 2 książki na miesiąc dla swojego rozwoju i wyciszenia oraz po prostu relaksu. Nadal czasem lubię pograć w dobrą grę 🙂

I na sam koniec to co najważniejsze, nie ma nic lepszego wg. mnie jak spędzanie czasu z bliskimi osobami, które są dla mnie ważne, bo to relacje z ludźmi tworzą otaczający nasz najbliższy świat:)

Blogowanie i Youtube'nie

Dzięki tej stronie chcę zacząć blogować i tworzyć dobre treści dla Ciebie na stronie www oraz z czasem na Youtube.

Nie ma dla mnie nic lepszego niż podzielenie się wiedządoradzenie i wskazanie jakimi drogami taka osoba może iść w sensie globalnej sieci jaką jest Internet.

Sprawia mi to dużo radości i chcę za pomocą dostępnych możliwości przekazywać wiedzę, a nie ma nic lepszego niż widzieć, że to co robisz jest komuś potrzebne, a tobie sprawia po prostu frajdę!

Dzięki temu, że sam kiedyś byłem ZIELONY w tym temacie, doskonale sobie zdaje sprawę, że bez dobrego nauczyciela który pokaże jak to robić jest bardzo ciężko. Zwykle to polega na długim i mozolnym przeszukiwaniu internetu w nadziei na znalezienie odpowiedzi jak to i to, a może taką lub inną wtyczkę ustawić tak lub tak.

Chcę dzięki tej stronie pokazać wam jak Ja to robię oraz doradzić z jakich narzędzi, szablonów i innych przydatnych rzeczy korzystam.

Chcę, aby ta strona stała się małą skarbnicą wiedzy dla użytkowników WordPress, gdzie znajdą odpowiedzi w sprawach tego CMS’a

Spodziewaj się na pewno takich treści jak:

  • Poradniki / Tutoriale – być może na Youtube
  • Ebooki 
  • Opisy wtyczek na jakich pracuję i polecam
  • Opisy motywów na jakich pracuję i polecam
  • Narzędzia i programy z jakich korzystam przy stronach www
  • Poradniki do wtyczek – konfiguracja itp.
  • Kursy WordPress od podstaw po kosmos 🙂
  • i kilka innych tematów które wyjdą w trakcie 

Mam nadzieję, że forma i treść będzie lekko strawna,  dobra merytorycznie,a co ważniejsze czegoś się z niej nauczysz i wyciągniesz coś tylko dla siebie. 

Na pewno będę opisał tylko to z czym Sam miałem styczność i takie programy i narzędzia z których korzystam.

Zainteresowany ? - Skontaktuj się ze mną